תבונת הביקורת הטהורה

XIU XIU – מתאבדים מקצועיים

XIU XIU – FABULOUS  MUSCLES

תקליטם הרביעי של שו- שו שנחשב כבר בקרב מעריציהם ומבקרים רבים ליצירת מופת מודרנית של מיזנטרופיה מוזיקלית הוא תקליט מזעזע על זה אין ויכוח.

שו שו או יותר נכון ג’יימי סטיוארט הזמר והקול המלדורמטי שמנהיג את ההרכב הזה. הוא הדבר הכי קרוב למוריסי שצמח באמריקה. הבן אדם אומלל מקצועי שרוצה לזעזע אתכם בכמה שהוא סובל עד שנדמה לעיתים שהוא פשוט נהנה מזה. הוא מוכן לעשות הכל כדי שתדעו כמה כואב לו. החל מלשטוח בפניכם את סיפור מות הוריו (אמיתי או מדומה ? לא ברור ) בגרפיות מזעזעת, לשתף אתכם בדיוני לקחת או לא לקחת את הגלולה שתהרוג אותו ותשבור את ליבו ( ז’ה טאם לה ואלי ) ולזעזע אתכם באהבותיו “. לא רומנטיות, לא סקסיות… רק לכרוע לפני הבשר המוכר של פינך המעוות מתנדנד מול צווארי השבור..” (אמא אלמנה שחורה) חוץ מלשלוף ידיים חיוורות מהרמקולים ולהתחיל לשסף את הורידים על השטיח שלכם הוא באמת עושה הכל כדי לשכנע אתכם שבאמת כואב לו.

כדי להמחיש את הכאב ישתמשו השושואיסטים בטקטיקות הלם על ימין ושמאל כדי למשוך אתכם לעולם מוזיקלי שנדמה כאילו נרקח באיזה מכונת פאקמן עתיקה שהשתגעה לחלוטין. צלילי משחקי מחשב ישנים מלוים מקצבים שבורים.  וגיטרות מעוותות מדיסטורשן דיגטלי מהווים את המצע לשירה הדרמטית הגדולה מהחיים של סטיוארט. שושו שוברים את מבנה השיר לחלוטין עם טכניקות “קאט אנד פייסט” עד שמבין השברים מתקבלת דקונסטרוקציה של עולם מוזיקלי אפל מלא במבוכים בלתי אפשריים הם דוגמים את היצירה הקלאסית הכי אלימה שקיימת ( “מלאכים שחורים” של ג’ורג’ קראמב ) והופכים אותה למוזיקת רקע מחרידה לשיר מחאה כנגד המלחמה בעיראק “ידעת שאתה הולך להעיף ביריה את קצה הראש של ילדה בת ארבע, עד שתוכל להסתכל דרך הגולגולת המנופצת שלה עמוק לתוך הגרון, והאם ידעת שאביה יאמר לך: בבקשה אדוני אני יכול לקחת את גופתה הביתה ? אה, כן אוקיי אתה לגמרי לא ידעת שזה מה שיקרה, כי אתה טמבל מגודל עשית את זה כי אמרו לך לעשות, כי אתה עדיין רצית להיות מנצח…” (תמכו בחיילינו) ואם לבן אדם יש שאיפת מוות הרי שזה לא ממש מפריע לו לאחל “מה אכפת לי שתמות?” לחיילי המארינס בעיראק. מבחינתו האלימות המילולית בשיריו היא דרך לגימטימית לחלוטין לזעזע את המאזינים בבעיות שלו. הבעיה היא שסטיוארט לא מצליח לעורר בך אמפתיה לאומללותו ורוב הזמן נותרתי אדיש כמאזין לנוכח אומללותו הפוטוגנית. אבל לא הצלחתי להבין למה הוא סובל כל כך ויתרה מזאת למה זה אמור לעניין אותי כמאזין? כן שושו מומחים בהשגת תשומת לב ובתור חוית האזנה חד פעמית הדיסק הזה מרתק לחלוטין אבל אחרי האזנה נוספת לתקליט מתחילתו ועד סופו אתה בעיקר מרגיש כמו עכבר מעבדה מותש שמחשמלים אותו על ימין ושמאל והוא לא ממש מבין למה. בסופו של דבר כל מה שאתה רוצה להגיד לסטיוארט זה יאללה חבוב כן החיים לא פיירים אז או שתתגבר או שתלך להתאבד על הרמקולים של מישהו אחר.

2 comments on “XIU XIU – מתאבדים מקצועיים

  1. בועז כהן

    מזכיר לי תערוכה שראיתי בלונדון, בשם “סנסציה”, עם כל מיני זבובים בתוך אקווריום על נתח בשר מדמם ומרקיב – וצילומים של נשים עם פירסינג בכל מיני מקומות שאתה לא רוצה לדעת עליהם.

    זה מעניין, אולי, קונספטואלית – אבל אני לא מסוגל להתמודד עם הדברים האלה יותר. לא מסוגל ולא רוצה. ככה זה, עם השנים הפכתי להיות רך-לבב.

  2. עדי סברן

    אפילו על שו שו כתבת? דויד, אני מתה עליך

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: