אגדות לא ידועות

היציאה האחרונה של קדוש

הכל התחיל בזה שחיפשתי לעצמי כמה תמונות של בלוזיסטים מזכרת מלונדון. “לך לקמדן-מרקט” אמרו לי, שמה תמצא הכל. שנים לא ראיתי אותו, הזמן עובר מהר שנהנים, אני חושב שפעם אחרונה שנתקלנו אחד בשני היתה בישיבה, קיומו פרח מראשי עד שהרגשתי מכה אימתנית על הכתף.  “פרץ שרץ,” קרא לי בכינוי הבני”ש שלי, היי גברי! מה העניינים יא מלאך, אמרתי מופתע.  מכל העולם דווקא אותך לא ציפיתי לראות בשוק האורוות של קמדן!!,   “מה העניינים איתך ?” הוא שאל. בטון הכל כך, גברי שלו. וואלה אתה יודע, חייכתי, תיירים בלונדון, מה כבר אפשר לעשות? הולכים לחפש דברים מגניבים בקמדן.
“אה עזוב אותך, הכל פה זיופים”, הוא השיב לי, “שנים שאני מוכר כאן ועוד לא מצאתי קונה לשיריון החזה ושלל מעילי הגשם של כל הפורשים, שלא לדבר על הכנפיים… “
אז זהו? אמרתי, החלטת לוותר על הכל כולל הכנפיים בשביל איזו קוזינה בריטית? ״איזה קוזינה? אני נראה לך איש של קוזינות בריטיות, תביא לי ג’מאייקניות, תימנית… משהו עם דם, לא פאי כליות שכזה. אבל בתכלס זה הכל בגלל קדוש והקריזות שלו, אתה יודע איך הוא כשהוא מתעצבן, יחרב העולם והוא עם השטויות שלו. רק שיום אחד גם אני חטפתי קריזה –  עד פה אמרתי לו, עד פה!! די חלאס כמה אפשר ??  או שאתה מפסיק עם המתיחות שלך או שאני פורש..” 
נו ו..
“תשמע לא היתה לי ברירה,אתה יודע מילה של גברי, אז פרשתי”. אהה קדוש, הרהרתי לעצמי…  שנים שלא הזכירו את השם הזה לידי,  בטח אחרי החשבון הלא סגור שלנו, אבל מה קדוש עשה הפעם ? “אל תשאל סיפור ארוך…, יש לך זמן ככה לשבת לדבר קצת על איזה קפה?” הוא שאל עם החיוך הרחום שלו, מהסוג שלא יכולת להגיד לו לא. יאללה גברי, אני תייר חופשי על הבר. לאן כבר יש לי למהר בלונדון? כמה דקות אחרי זה מצאנו את עצמנו יושבים בתוך בר-קפה איטלקי ממול לשוק. גברי לקח שאיפה עמוקה מהסגריה, והביט בי ארוכות, “תשמע שרץ מה שאני מספר לך כאן נשאר ביננו נכון?” נו גברי אתה מכיר אותי למי אני כבר אספר את זה? לקוראים שלי אינטרנט ?? הצחקת אותי…

אריק קלפטוו, גיטרה פנדר סטרטוקסטר ומגברי פנדר טוויד

טוב, בסדר, אבל אני סומך עליך הא?, תראה הכל התחיל כשאיזה טמבל מתלהב אחד רשם ממש מזמן גרפיטי מעפאן ש”קלפטון הוא אלוהים”, נו  אתה יודע קראת על זה”, כן כן. אמרתי לו בכל זאת הבחור היה ועם ג’ון מאייל והבלוז ברייקרס, ביארדבירדס, הוא היה בכלל חלוץ גיטרה, וב”קרים” הוא נתן בראש עם סולואים בדיסטורשנים… “איזה נתן בראש?”   גברי הפסיק אותי וצחק, ״כולם  היו אז מסטולים מהתחת, לא ראו ולא שמעו כלום בחייך…” אז איך התחיל העניין הזה של קלפטון הוא אלוהים?  מה אף אחד לא שמע לא ראה?
תשמע זה הכל בגלל שקדוש לקח את הגרפיטי ההוא קשה. אתה יודע הוא די קנאי למעמד שלו. בקיצור קדוש החליט להתעלל בו קצת, שלח לו את הנדריקס בתור מעריץ, קלפטון היה בטוח הנה עוד שחור מסטול עם בגדים מצחיקים, ינגן קצת סולמות עולים ויורדים והבן אדם ישתחווה לפניו, אבל קדוש לא פראייר, כשקלפטון ראה את הנדריקס מנגן הוא הבין שעלו עליו, אף אחד לא יכול לנגן ככה בלי שקדוש יזיז לו את האצבעות עם החוטים שלו. אתה יודע לאיזה דכאון הוא נכנס??”

מי הנדריקס ?
“לא, טמבל, קלפטון! הוא אשכרה חיכה וחיכה שמישהו יעלה על זה וישלח אותו לעבוד בבנין שוב. אבל הקטע עם קדוש שהוא נקמן אחול שרמוטה, אחרי שהוא הרג את הנדריקס, כולנו חשבנו שהוא ירגע עם הנקמה שלו וסגר את העניין בינהם, אבל אז קלפטון ברח לאמריקה כי חשב שלקדוש אין שם השפעה.  אתה יודע איך האמריקאים האלה מפרידים דת מהמדינה,  וזה רק עצבן את קדוש עוד יותר,  שלח לו את הבלונדיני המתוק ההוא…” אה דואן אולמן? “יפה שרץ!! אני רואה שהמשכת להשקיע במוזיקה, בכל מקרה קדוש שלח את אולמן רק כדי להראות לו שזה לא משנה לאן הוא יברח קדוש תמיד בעקבותיו…”
אז אתה רוצה להגיד לי שגם הסלייד של אולמן זה עם חוטים מלמעלה?
אחח שרץ שרץ, נשארת טמבל ותמים הא? נראה לך שיש איזה בן אדם  שמסוגל להזיז חתיכת זכוכית או מתכת על האצבע ולגרום ללס פול לצרוח ככה? כמה שנים עברו מאז? 30? אתה מכיר עוד מישהו שעושה ככה?”       
וואלה, צודק  אף פעם לא חשבתי על זה…
“טוב זה מה שאמרתי לך, אבל קדוש הרג גם את דואיין אולמן, רק בכדי להראות לקלפטומן הזה שהוא יודע שאת הריף של “ליילה”  אולמן המציא, אתה יודע כמה פעמים היינו שומעים את קדוש מתפקע מצחוק מול הטלוויזיה הענקית שלו באמצע הלילה, כל פעם שמישהו ראיין את קלפטון על ליילה, קדוש היה מסתכל על המבט המובס של קלפטון וצוחק, צוחק, צוחק…”

רגע גברי אז אתה רוצה להגיד לי שגם סטיבי ריי ווהן?  והבן  של קלפטון ? זה גם הקטע של קדוש? נו מה אתה חושב שרץ? ככה סתם נופלים הליקופטרים  מהשמיים ותינוקות מהחלון של קומה חמישים ושתיים?”
חמישים ושלוש גברי , אבל למה? למה הוא לא עזב אותו??
גברי השתתק לכמה דקות המבט שלו בהה ברחוב דרך הזגוגיות הגדולות  כאדם שנזכר שוב ושוב באירוע בעייתי מעברו, הוא לקח עוד שאיפה מהסיגריה ונראה  כאילו הוא בעולם אחר לחלוטין…
טוב, אבל זה רק כי אני מחבב אותך עוד מהימים שלך בתור ילד עם גיטרה, אבל זה נשאר לגמרי ביננו? אתה מבין ? שום מילה לאף אחד…  
נו?! אני מבטיח שפתי חתומות….
האמת היא שקדוש  פשוט חיכה, וחיכה, וחיכה,  אבל לקלפטון לא היה אף פעם אומץ להודות,  שהוא זה שריסס את הגרפיטי ההוא,  אז על הקיר… ”
מה? וואלה!!
“כן, תראה באייטיז היינו בטוחים שזה שהוא הצמיד לו את פיל קולינס כמפיק לתקליטים שלו, זה זה עונש מספיק ביותר. אבל אחרי הקטע עם התינוק היה כזה בלאגן למעלה, כולם שמה התלחששו  שזה לא בסדר, בחייאת קדוש מה הילד אשם? אבל קדוש לא מוותר בקלות – “שמעתי יש המצאה חדשה “אנפלגד” ואני חייב להזכיר לו, זה לא עניין של אשמה,  אני פשוט עושה לו טובה הא, הא, הא, הא”.

אחרי הקטע הזה כבר לא יכולתי להתאפק, יום אחד נשברתי – די כבר קדוש תעזוב את הבן אדם בשקט… יש עוד דברים בעולם”.
קדוש תקע בי את המבט שלו אתה יודע זה שהופך אותך לנציב מלח במקום, ואחרי נצח אמר לי. “גבריאל…” אתה יודע  איך קדוש לא בעניין של קיצורי שמות… גבריאל הוא  אמר לי… אני מצפה לראות את ההתפטרות שלך והכנפיים  אצלי על השולחן עד יום ראשון….
אז עזבתי והנה אני כאן” סיים גברי ושקע בשתיקה .
שנינו הבטנו החוצה אל השמש השוקעת מעל גגות קמדן ובמשך כמה דקות היה נדמה לי שגברי במקום אחר, ואז הוא התעשת על עצמו, חייך אלי חיוך עצוב  “אבל אתה יודע מה היתה היציאה  הכי טובה של קדוש??
לא מה ?
שמכל המתופפים בעולם הוא ציוות לקלפטון את סטיב ״גוד״ בתור מתופף. תגיד מה שתגיד לקדוש היה תמיד חוש הומור אלוהי….


1 comment on “היציאה האחרונה של קדוש

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אתמול, ביביסי פריים, סרט על הנדריקס – אריק ברדן מספר איך הנדריקס מסביר לו למה נלחמים בווייטנאם (כדי שהסינים לא יכבשו את יפן) ואיך היה בצנחנים…
    I think that god’s got a sick sense of humor.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: