תבונת הביקורת הטהורה

בלר – טנק המחשבות

Blur – Think Tank
נו דיימון, אוסף להיטים, הגיטריסט עזב השערות ברחו ומה הלאה? אתה יודע חשבתי שתגמור כמו כולם, דיסק בהופעה חיה וקריירה בשביל הפנסיה עם הגורילות באמריקה ויפאן, אבל לפחות לא נהיית עלוב כמו אואזיס. אני מסכים שזה גם משהו בימים קשים כאלה, ביננו אתה יודע שאף פעם לא היית מההבריטים החביבים עלי? אבל לעיתים אנשים משתנים דיימון, גם אני.
כן פעם ראשונה שמשהו שלך הצליח לתפוס אותי, מה לתפוס אותי גבר? לחבק אותי, להוציא אותי לסיבוב הריסת תילי נמלים בדרך לזבל. כן מסריח פה אבל זה בגלל השביתה ובאמת שזה לא דיסק מושלם דיימון, אבל אתה יודע שבסוף השנה הוא כבר ימצא איזה מקום טוב מסביב לאמצע, אבל יש בו משהו אתה יודע?
משהו שאומר לך היי הלו תעצור בצד תשמע את זה יום או יומיים, תן לזה לעבור.
אפקס טווין, אמר פעם שלכתוב ביקורת ולהשוות תקליט למה שהוא מזכיר לך זה עצלות מוחית וביקורתית אבל שנינו יודעים שלאור ההיצע האחרון שלו אני יכול בקלות להרשות לעצמי להגיד שזה הדיסק היחיד שמזכיר לי גם את דונאלד פייגן, R2D2 הרבי קרליבך ובעיקר את העתיד שלנו.
אם המוזיקה מתפרקת מנכסיה כמו שאר האנושות, אז גם המחשבה שיהיה עתיד שונה מההווה הוא פיקציה. הנה העתיד פה במערכת שלי מסתובב אחורה כבר כמה ימים, מפורק ומפוברק עם ביטים שלא סגורים על עצמם, עייף וסינטטי כמו ויאגרה שפג תוקפה.
אבל מה אני יודע מהחיים שלי? מה בכלל אפשר לדעת על החיים האלה?
ראבק דיימון תן לי רק שיר אחד בשנה כמו OUT OF TIME ואני מוכן לקבל את הפס הנע של עבודה משמונה עד חמש – אישה שמתעצבנת מאיך שאני לועס וטלויזיה שתמיד מהבהבת ברקע איפשהו.
בלדה לזמנים הטובים?
זה גודל עליך, דיימון, החיים זאת אומרת ואני תוהה אם גם אתה מאמין בזה לפעמים.
כן שנינו כאן כי אין לנו פאקינג ברירה, איזה אידיוטי זה נשמע בעברית? נכון דיימון? רק שהיום אני מסוגל להאמין לך כי שנינו ממילא גמרנו את הקטע הזה עם הגיל והנשים, החברה שרוצים לעזוב את הלהקה, וכל השטויות האחרות אז לאן עכשיו דיימון?
תזמורת מרוקאית ? שנארגן לך סשן עם האנדלוסית וקרוצ’י? מה אתה אומר? בא לך לנסוע להקלטות בעיראק כדי להיות קולוניאליסט נאור? אחד כזה שמסתחבק בצ’אפחות עם הילידים?
עזוב אותך משטויות דיימון, בוא איתי לירוחם נשב בבית הקפה של ביטון במרכז, תאכל קוסקוס עם קציצות כל יום שלישי במשך שנה ושנינו נחלום על לונדון, נאדים עם השקיעה ואחר כך נלך לראות כבלים ולישון. אז אולי תבין איך זה לא להבין שום דבר יותר, אבל לדעת להגיד את זה כל כך יפה.

3 comments on “בלר – טנק המחשבות

 1. עדי

  רק שביטון ימלכד לו את הקוסקוס עם מטבוחה
  שיתלהטו לו הפנים
  קולניאליזם זה לא פיקניק

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זיון שכל

 3. me!me!me!

  מי זה הכותב הזה? אחד האלבומים היותר מעניינים אלטרנטיביים של השנים האחרונות

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

%d בלוגרים אהבו את זה: